تبلیغات
معبر طلایه دار - انهدام سامانه جاسوسی رژیم صهیونیستی پیروزی جدید مقاومت
پیرو خط رهبرم
جانم فدای رهبرم


سلام در صورتی که وبلاگ با مشکل روبرو شد یا سوالی در باره این وبلاگ داشتید میتوانید با ایمیل من که در انتهای قرار میدهم تماس حاصل فرمایید.
منتظر پیشنهادها و انتقادهای شما هستم
ir.talayedar@gmail.com
مطالب را چطور دیدید ؟

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

talayedar1.orq.ir a.armin98@yahoo.com مشاهده صفحه * *
* *
انهدام سامانه جاسوسی رژیم صهیونیستی پیروزی جدید مقاومت
پایگاه خبری المنار در گزارشی به بررسی ابعاد كشف سامانه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان پرداخته و آن را سیلی حزب‌الله و ارتش لبنان به رژیم صهیونیستی دانسته است.

به گزارش فارس، پایگاه خبری المنار در گزارشی ویژه با عنوان "انهدام سامانه جاسوسی... شكست دشمن و پیروزی جدید برای لبنان " دستاورد بزرگ مقاومت و ارتش لبنان در كشف سامانه جاسوسی رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار داد.

در این گزارش كه به قلم "وائل كركی " نوشته شده، آمده است كه كشف این دو سامانه جاسوسی با تكنولوژی بالا زمینه‌ساز تنظیم شكایتی علیه این رژیم به سازمان ملل شده و به عنوان نقطه عطفی در تاریخ مقاومت، ارتش و ملت لبنان ثبت شده است.

در این گزارش آمده است: این یك جنگ اطلاعاتی میان دشمن و مقاومت لبنان است، یگان ضد جاسوسی حزب‌الله پایان این دور از جنگ مدام با دشمن صهیونیستی را اعلام كرد. مقاومت لبنان سامانه جاسوسی رژیم صهیونیستی را كشف و ارتش لبنان را مطلع ساخت؛ یگانهای ارتش نیز اقدام به انهدام این سامانه كردند. عملیاتی موفقیت‌آمیز كه ضربه‌ای سخت به دشمنی وارد ساخت كه خلاقیت و دستاوردهای مقاومت آن را فرسوده كرده است. این جنگ جنگی طولانی بود كه تلفات و شكست برای دشمن و پیروزی و موفقیت را برای مقاومت به همراه داشته است.

"امین حطیط " سرتیپ بازنشسته ارتش لبنان با اشاره به این موضوع تأكید كرد، كشف سامانه‌های جاسوسی در جبل صنین و باروك ضربه سومی بود كه در جنگ اطلاعاتی میان دو طرف از سوی مقاومت و ارتش لبنان بر دشمن صهیونیستی وارد شد.

سرتیپ حطیط در گفتگوی ویژه با پایگاه المنار، ضربات سه‌گانه وارد شده بر دشمن صهیونیستی تا حال حاضر را برشمرده و گفت: "زمانیكه دشمن در جنگ 33 روزه علیه لبنان شكست خورد، تمامی تحقیقات و گزارش‌ها حاكی از آن بود كه علت شكست، علاوه بر حصار امنیتی بالای مقاومت، شكست عملیات اطلاعاتی دشمن بوده است. "

حطیط می‌افزاید بعد از سال 2006 دشمن سعی كرد شكست خود را از طرق مختلف جبران كند، از جمله ایجاد تحرك در نیروی انسانی و فعال سازی بخش‌های راكد این نیروها یا با ایجاد لایه‌های جدیدی از جاسوسان، توسعه توان جاسوسی از طریق سامانه‌های جاسوسی و نفوذ در سیستم‌های ارتباطی رسمی لبنان یا وابسته به مقاومت این شكست را جبران نماید. حطیط می‌افزاید: سال 2008 سال شكست جاسوسان بود، در این سال بسیاری از شبكه‌های جاسوسی فعال رژیم صهیونیستی، كشف شدند.

سرتیپ حطیط در تبیین سومین ضربه مقاومت به دشمن صهیونیستی گفت كه كشف دو سامانه جاسوسی موجود در جبل باروك و صنین (دومین قله بلند لبنان) سومین این ضربات بود. البته در سال 2009 نیز رژیم صهیونیستی به یك پایگاه و ایستگاه اینترنتی در جبل باروك (یكی از سلسله كوه‌های غربی لبنان) نفوذ كرده بود كه این نفوذ در سیستم‌های ارتباطاتی رسمی لبنان كشف شد.

به گفته حطیط، كشف این قبیل سیستم‌ها كه از طریق موج‌های رادیویی و تكنولوژی لیزر جهت رصد، تصویربرداری و نظارت بر فعالیت‌های نیروهای مقاومت كار می‌كنند، آغاز راه است. وی با اشاره به اینكه بسیاری از این دستگاه‌ها در نقاط مختلف سرزمین لبنان وجود دارد، هماهنگی میان ارتش، مقاومت و افزایش تلاش‌ها برای كشف شمار بیشتری از این سیستم‌های جاسوسی را خواستار شد.

دستگاههای جاسوسی در دریا

اخبار و اطلاعات بسیاری وجود دارد كه نشان می‌دهد دستگاه‌های جاسوسی در آبهای منطقه‌ای لبنان و نزدیك به سواحل این كشور وجود دارند؛ در همین رابطه حطیط اشاره می كند كه دشمن از سال 1988 توانسته ایستگاه‌های جاسوسی (ایستگاه‌های شناور در عمق 3 تا 6 متری از سطح آب) در دریا جاسازی كند؛ كار این ایستگاه‌ها رصد، تصویربرداری اهداف و نظارت است كه به آسانی قابل كشف نیستند؛ وی همچنین به فعالیت كشتی‌های مشكوك در جستجوی بقایای هواپیمای اتیوپیایی كه اوائل سال 2010 سقوط كرده بود، اشاره كرد و گفت كه این كشتی‌ها ایستگاه‌های جاسوسی بسیاری را در آبهای منطقه توزیع كرده‌اند.

حطیط ضمن تكیه بر اینكه اقدام مقاومت و یگان‌های ارتش لبنان یك كار خلاقانه در زمینه جنگ اطلاعاتی میان لبنان و دشمن است، وجود برخی ایده‌ها در شكایت از حضور عناصر مقاومت در جبل صنین نشان می‌دهد كه آنها از وجود این سیستم‌ها مطلع‌اند و به نفعشان است كه مقاومت آنها را كشف نكند.

در این راستا بنا بر گزارش مطبوعات، صدای انفجاری كه حوالی ساعت 6 و نیم عصر روز چهارشنبه در صیدا واقع در جنوب لبنان به گوش رسید ناشی از انفجار سامانه جاسوسی كارگذاشته شده در دریا به دست هواپیمای اسرائیلی بود و روشن است دشمن از ترس مصادره این دستگاه توسط لبنان و مقاومت اقدام به انفجار این دستگاه نموده است.

شكایت لبنان علیه رژیم‌صهیونیستی

وزارت خارجه لبنان از طریق هیئت دائمی این كشور در نیویورك از فعالیت‌های جاسوسی و تعبیه دوربین‌های مخفی و جاسوسی رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف این كشور از جمله در دو منطقه صنین و الباروك برای تصویربرداری از نقاط مختلف این كشور و ارسال آن به منطقه رویسات العلم در سرزمین اشغالی شكایت كرد.

در این شكوائیه آمده است كه كاشت این دو دستگاه جاسوسی در عمق خاك لبنان از سوی اسرائیل تجاوز آشكار این رژیم به تمامیت ارضی لبنان و نادیده گرفتن عرف بین‌المللی و قطعنامه 1701 شورای امنیت است و امنیت و ثبات بین‌المللی را تهدید می‌كند.

بر اساس این شكوائیه، این اقدام تلاش تجاوزطلبانه علیه سرزمین لبنان به شمار می‌رود و بار دیگر تاكید می‌كند كه اسرائیل مصوبات سازمان ملل را خوار می‌كند.

خصومت علیه لبنان و نقض مصوبات سازمان ملل

"محمود رمضان " كارشناس حقوق قوانین بین‌الملل اظهار داشت، طبیعتا جاسازی سامانه جاسوسی نقض منشور سازمان ملل، قوانین بین‌اللملی و اصول قانونی ثابت است و قرار دادن این سامانه‌های جاسوسی در حقیقت نقض قوانین وضع شده علی‌الخصوص قانون اساسی به شمار می‌آید.

وی در جریان مصاحبه اختصاصی با پایگاه المنار گفت جاسازی این سامانه‌های جاسوسی به ویژه در وضعیت جنگی موجود میان دشمن صهیونیستی و لبنان، به منزله تجاوز به حاكمیت لبنان و اعلام جنگ است، مضاف بر اینكه اینگونه ورود به داخل لبنان یك عملیات نظامی مستقیم و تهدیدآمیز علیه امنیت لبنان و سلامت شهروندان آن بشمار می‌آید.

به عقیده این كارشناس حقوق بین‌الملل، شكایت لبنان به سازمان‌های بین‌المللی بویژه شورای امنیت اقدامی بی فایده است زیرا این گام به دلیل حمایت واضح آمریكا و سایر دولت‌های بزرگ از رژیم صهیونیستی كه دائما به نفع اسرائیل رأی می‌دهند، هرگز مفید واقع نخواهد شد.

هماهنگی ارتش و مقاومت لبنان

در همین راستا "یونس عودة " روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی، كشف این دو سامانه جاسوسی را ضربه‌ای سخت علیه رژیم صهیونیستی و دستاوردی بزرگ برای مقاومت و ارتش لبنان دانست، آن هم درست زمانی كه تهدیدات رژیم صهیونیستی و تلاش‌های سیاسی احزاب داخلی برای تضعیف مقاومت و تخریب رابطه آن با ارتش رو به افزایش داشت.

عودة در مصاحبه ویژه با پایگاه المنار اظهار داشت در بیانیه ارتش ضمن اشاره به اینكه مقاومت اطلاعات لازم برای كشف سیستم‌های جاسوسی را در اختیار ارتش قرار داده به هماهنگی كامل میان ارتش و مقاومت اشاره كرد و در پیامی خطاب به داخل و خارج لبنان نشان داد كه ارتش، مردم و مقاومت به نفع لبنان فعالیت می‌كنند.

ارتش لبنان روز چهارشنبه از انهدام "دو سامانه جاسوسی " رژیم صهیونیستی كه در قله دو كوه جاسازی شده و هدف آن تصویربرداری و مشخص نمودن "اهداف زمینی " است خبر داده و اعلام كرد كه اطلاعات پیرامون این دو سامانه را از نیروهای مقاومت به دست آورده است.

در بیانیه صادر شده از سوی فرماندهی ارتش و مدیریت رادار آمده است كه یگان تخصصی ارتش اقدام به انهدام سامانه جاسوسی و تصویربرداری كه دشمن صهیونیستی آن را در منطقه صنین (شمال شرق بیروت) جاسازی كرده بود، نمود و یك یگان دیگر نیز سامانه دوم كه پیچیده‌تر هم بود را در ارتفاعات باروك واقع در شرق بیروت منهدم كرد.

در همین راستا بیانیه ارتش لبنان ماهیت این دو سامانه را توضیح داد؛ سامانه اول "شامل 5 قسمت است، سیستم تصویربرداری، سیستم ارسال تصاویر، سیستم دریافت سیگنال‌های كنترل دستگاه، سیستم كنترل دستگاه از راه دور و منابع تغذیه دستگاه با انرژی.

در این بیانیه آمده سامانه‌های كشف شده با تكنولوژی بالایی كار می‌كنند، تا حدی كه قادرند اهداف دور را كشف و به طور دقیق آنها را مشخص كرده و با تعیین مختصات اهداف زمینی ضربه زدن به آنها را تسهیل كنند، این سامانه توسط لیزر كار می‌كند و با برد 20كیلومتری قادر است به طور كامل سلسله كوه‌های شرقی، مناطق صنین و باروك، مناطق مجاور و حوادث در حال جریان در این مناطق را تحت پوشش قرار دهند.

این دستاورد كمتر از دو هفته پس از آنكه ارتش لبنان اعلام كرد اسرائیل از ترس كشف این سامانه‌ها توسط لبنان دو دستگاه شنود را در منطقه مرزی جنوب لبنان منفجر كرده، صورت گرفت. هم‌زمان حزب‌الله در این زمینه اعلام كرده بود كه این دو دستگاه نیز در بخش ارتباطات ویژه قرار دارند و تیم ضدجاسوسی وابسته به حزب‌الله آنها را كشف كرده است.

در پایان این گزارش آمده است: این دستاورد جدید به پرونده مقاومت و ارتش لبنان كه بنا بر تجربه نشان داده، كنار مقاومت ایستاده اضافه خواهد شد. انهدام سامانه جاسوسی گذر از مرز دستاورد امنیتی است، تا به دستاوردی ملی با این پیام تبدیل شود كه ارتش، مردم و مقاومت با هم پیروز شده‌اند و امنیت لبنان را شكل خواهند داد. اینان در برابر هر كس كه برای لبنان شری داشته باشد و بخواهد در مسیر عزت و افتخار لبنان اختلال ایجاد كند، خواهند ایستاد

مرتبط با: خبر , سیاسی ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.