تبلیغات
معبر طلایه دار - شتاب حرکت علم در ایران 11 برابر متوسط دنیاست
پیرو خط رهبرم
جانم فدای رهبرم


سلام در صورتی که وبلاگ با مشکل روبرو شد یا سوالی در باره این وبلاگ داشتید میتوانید با ایمیل من که در انتهای قرار میدهم تماس حاصل فرمایید.
منتظر پیشنهادها و انتقادهای شما هستم
ir.talayedar@gmail.com
مطالب را چطور دیدید ؟

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

talayedar1.orq.ir a.armin98@yahoo.com مشاهده صفحه * *
* *
شتاب حرکت علم در ایران 11 برابر متوسط دنیاست
«امروز در جمهوری اسلامی ایران حرکت علم پرشتاب و 10 الی 11 برابر متوسط دنیاست.» این بخشی از سخنان رئیس‌جمهور است که دیروز در مراسم رونمایی از نقشه جامع علمی کشور بیان کرد. احمدی‌نژاد همچنین در همایش سراسری مدیران پلیس ترافیک کشور حضور یافت و از تلاش نیروهای راهور تقدیر کرد. محمود احمدی‌نژاد در مراسم رونمایی از نقشه جامع علمی کشور گفت: امیدوارم این کار بسیار خوب و ارزشمند و پرحجمی که قریب به 2 هزار نفر از استادان و صاحبنظران و 700 مرکز علمی و پژوهشی آن را طراحی و اجرا کرده‌اند، راه را برای هم‌افزایی فرهنگی کشور باز کند و موجب برکت و رحمت برای کشور باشد. رئیس‌جمهور ادامه داد: آنچه انسان را خدایی می‌کند علم است. علم که آمد حکمت، رحمت و معرفت هم می‌آید. یعنی همه اسمای الهی می‌آیند. در مسیر علمی، انسان به جایی می‌تواند برسد که از جنس نور شود. کار علمی درست، بالاترین کار دینی است. آنهایی که می‌گویند می‌خواهند بین علم و دین پیوند بزنند بدانند که آن دینی که می‌خواهد با علم پیوند بخورد دین نیست و آن علم هم علم نیست. کار علمی عین کار دینی است. رئیس‌‌جمهور گفت: در جمهوری اسلامی حرکت علم پرشتاب است و 10 الی 11 برابر متوسط دنیاست اما زمانی این حرکت برای ما مطلوب می‌شود که علم در راستای آرمان‌ها و اهداف انسانی قرار گیرد. دوم اینکه کار علمی در کشور هم‌افزا باشد. اکنون کارهای علمی وسیع، متنوع و پرحجمی در کشور انجام می‌شود اما اینها وقتی نتیجه و دستاورد دارد که هم‌افزا باشد. احمدی‌نژاد بایبان اینکه امیدوارم این نقشه راه که با بخشی از دانش و اندیشه ایرانی تهیه شده است بتواند این دو شرط را محقق کند، اظهار کرد: این کار اولیه است و کسی تصور نکند که کار جامع و مانعی شده است. نقشه علمی کشور متوقف و پویا نیست و دائما باید اصلاح و تصحیح شود.

 

اسلامی‌سازی علوم از شاخص‌های نقشه علمی

کامران دانشجو، وزیر علوم هم در این مراسم اسلامی‌سازی، غنی‌سازی و کارآمدسازی علوم را از جمله شاخص‌های نقشه جامع علمی کشور عنوان کرد.

وزیر علوم با بیان اینکه تصویب و رونمایی این سند فرابخشی نشان از اهمیت علم و فناوری در کشور دارد، اظهار داشت: نقشه جامع علمی کشور آینده علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران را تعیین می‌کند و تعیین‌کننده اهداف کشور در حوزه‌های مختلف علمی خواهد بود. وی افزود: ساختار راهبردی و استراتژیک نقشه جامع علمی کشور تعیین کننده وضع حال و آینده علوم در جمهوری اسلامی ایران است و این نقشه، تکالیف و وظایف مسؤولان‌ و فعالان جریان‌های عملی در حوزه‌های مختلف و شاخص‌های هر بخش را تعیین می‌کند. دانشجو با اشاره به همکاری‌های ویژه وزارت علوم و شورایعالی انقلاب فرهنگی در تدوین جامع علمی کشور تصریح کرد: تمام برنامه‌های وزارت علوم در راستای همین نقشه تدوین شده است. وی نگاه ویژه وزارت علوم به آشتی دادن جهان فیزیک با متافیزیک که نتیجه آن تربیت عالم ملکوتی است و همچنین سیاست توجه به فعالیت‌های علمی هم‌تراز با نگاهی جهانی و پیش‌برنده و رو به آینده را عملیاتی کرده است را از جمله برنامه‌های این وزارتخانه دانست و اضافه کرد: توجه ویژه به امور معنوی در علوم، توجه به فعالیت علمی با نگاه رو به آینده، تدوین شاخص‌های آیین‌نامه‌های ارتقای استادان با جهت‌گیری نقشه جامع علمی کشور، تصویب و ابلاغ آیین‌نامه‌های تسهیل نقل و انتقال دانشجویان، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، دکترای پژوهش محور و مدیریت جامع دانشگاه‌ها از جمله فعالیت‌های وزارت علوم در این زمینه بوده است.

18/1درصد؛ سهم ایران از تولید علم جهان

همچنین محمدرضا مخبردزفولی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در این مراسم گفت: سرعت رشد علمی ایران در سال‌های اخیر چنان شتابی گرفته که دشمنان آشکارا نگرانی خود را از آن ابراز می‌کنند و تعبیر گزارش‌های رسمی آمریکا‌یی و غربی حاکی از نگرانی از رشد نجومی علمی کشور است. وی افزود: رشد علمی ایران 11 برابر سریع‌تر از رشد جهانی است و در بعضی از رشته‌های مهندسی حتی به 25 برابر هم رسیده است. عضو فرهنگستان علوم با تشریح ابعاد مختلف نقشه جامع علمی کشور گفت: هدف اولیه ما رسیدن به مقام اول علم و فناوری در منطقه و جهان اسلام است و هدف نهایی رسیدن به مرجعیت علمی و فناوری در جهان است که البته این هدف دست‌یافتنی است. مخبر دزفولی اضافه کرد: کشور ما با دارا بودن یک درصد از جمعیت جهان، 1/18 درصد سهم تولید علم در جهان را به خود اختصاص داده است که این آمار با 2 دهه گذشته قابل مقایسه نیست و این پیشرفت اعجازآمیز با حضور نخبگان و حمایت‌های همه مسؤولان‌ بویژه رهبر معظم انقلاب میسر شد. همچنین رئیس‌‌جمهور در پایان این مراسم با تشکر از دست اندرکاران تهیه این نقشه، به تعدادی از این افراد تقدیرنامه اهدا کرد و با رونمایی از نقشه جامع علمی کشور، تمبر یادبود آن ابطال شد.

ارتقای کمی و کیفی در شبکه جاده‌ای

 
محمود احمدی‌نژاد سپس در ششمین همایش سراسری مدیران پلیس ترافیک کشور حضور پیدا کرد و با تشکر از مدیران پلیس ترافیک کشور و اقداماتی که راهوران ناجا انجام داده‌اند، اظهار کرد: در هر جامعه‌ای کسانی هستند که آرامش و سعادت خود را در آرامش دیگران می‌بینند و نگاهشان به جامعه و دیگران اینگونه است که از جمله این افراد، پلیس است. رئیس‌‌جمهور با تشکر از اقداماتی که برای کاهش تلفات جاده‌ای انجام شده است، گفت: این اقدامات جز با فداکاری، تلاش و توکل به خداوند صورت نمی‌گیرد. یک عده در واقع فداکاری کردند که این اتفاقات بیفتد. احمدی‌نژاد گفت: درست است برخی جاده‌ها 2طرفه شده و امکانات افزایش پیدا کرده اما اعتقاد دارم بیشترین بار این موفقیت بزرگ بر دوش نیروی انتظامی و ماموران راهور بوده است. وی ادامه داد: در بحث آموزش و کنترل کارهای خوبی در این سال‌ها انجام شد ولی این به این معنا نیست که ما در قله هستیم. یک نفر هم آسیب ببیند یک نفر است و ما باید به جایی برسیم که همه‌ ما این اطمینان را داشته باشیم که آنچه را از دست ما برمی‌آمده انجام داده‌ایم؛ چه در بحث اصلاح جاده‌ها، چه در بحث حمل و نقل، چه در بحث مدیریت ترافیک و.... رئیس‌جمهور به اهمیت ارتقای سطح کار اشاره کرد و گفت: تجربه نشان داده ما می‌توانیم سطح کار را ارتقا دهیم. می‌توانیم میزان تلفات را از 27 هزار به 23 هزار تقلیل دهیم و معنای آن این است که ما می‌توانیم از 23 هزار به 15 هزار نیز برسیم. احمدی‌نژاد گفت: روند رو به کاهش تلفات باید به سرعت ادامه پیدا کند. در این زمینه باید سرمایه‌گذاری‌ها از جمله در بحث آموزش تقویت شود. احمدی‌نژاد بار دیگر با اشاره به اهمیت بحث آموزش در این ارتباط گفت: شیوه صدور گواهینامه اصلاح شده اما باز باید روی کیفیت و کمیت آموزش کار کرد. وی در بخشی از سخنانش با اشاره به اهمیت بحث جاده‌سازی اظهار داشت: امیدواریم بودجه‌ دولت به درستی و بدون آنکه چارچوب آن تغییر کند بیرون بیاید و امیدواریم بتوانیم شبکه‌ جاده‌ای کشور را در برنامه پنجم ارتقا دهیم و در واقع ارتقای کمی و کیفی در شبکه‌ جاده‌ای کشور ایجاد کنیم و این امر سرعت زیادی پیدا کند؛ چرا که باید جاده‌ها را اصلاح کرد. احمدی‌نژاد به بحث خودرو اشاره کرد و گفت: امیدواریم در بحث کیسه‌های هوا نیز کار جلوتر رود و بحث کمربند، قفل ایمنی و کیسه‌های هوا می‌تواند تاثیر 40 الی 50 درصدی در کاهش تلفات داشته باشد. رئیس‌جمهور یادآور شد: جنس خودرو، شکل قطعات خودرو و طراحی خودرو در حادثه موثر است و در داخل خودرو نباید چیز تیز قرار بگیرد و در واقع طراحی خودرو بسیار مهم است و ما باید در جهت افزایش کیفیت ایمنی خودروها که خودروهای شخصی و عمومی است حرکت کنیم و آن را ارتقا دهیم. وی با اشاره به اهمیت اعمال مقررات و کنترل‌های میدانی گفت: تجربه نشان داده است این کنترل‌ها اثر بالایی در کاهش تلفات دارد و باید حداکثر استفاده را از فناوری کنیم و در واقع باید حداکثر آموزش برای نیروها گذاشته شود و به سمت کیفیت بهتر حرکت کنیم.

رئیس‌‌جمهور با اشاره به اهمیت نوروز به برکت سفرهای نوروزی اشاره کرد و گفت: سفرهای نوروزی برکات زیادی دارد که بخشی از آن برکات اقتصادی است و در واقع با کارهایی که شما کرده‌اید تقریبا مردم به همه بخش‌های کشور سفر می‌کنند و این یعنی توزیع ثروت و چرخش اقتصاد و یعنی اینکه همه جای کشور با هم کار می‌کنند. وی در پایان از کار دست‌اندرکاران نیروی انتظامی و راهور در بحث هدفمندکردن یارانه‌ها تشکر کرد. در این مراسم از تعدادی از مدیران نمونه پلیس ترافیک کشور قدردانی شد


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
How long does it take to recover from Achilles injury? پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:17 ب.ظ
Just wish to say your article is as astounding.
The clearness in your post is just excellent and i can assume you're an expert on this subject.
Well with your permission let me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post.
Thanks a million and please continue the enjoyable work.
foot pain سه شنبه 14 شهریور 1396 10:03 ب.ظ
Hi there it's me, I am also visiting this website regularly, this web page is genuinely fastidious and the people are really sharing good
thoughts.
manicure سه شنبه 22 فروردین 1396 06:03 ب.ظ
Hi! I realize this is somewhat off-topic but I had
to ask. Does running a well-established website like yours require a lot of work?
I am completely new to running a blog however I do write in my journal on a daily basis.
I'd like to start a blog so I will be able to share my
own experience and views online. Please let me know if you have any ideas or
tips for brand new aspiring blog owners. Thankyou!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر